מסלול של 8 ימים ערים קיסריות מרוקאיות

נסיעה לממלכת מרוקו

ממרקש לשפצ'ואן מעבר למדבר י

יום 1: הגעה למרקש
עם ההגעה למרקש, אנו נספק לכם שירות הסעות משדה התעופה למלון למנוחה ולהכנות לתחילת הטיול (ארוחת ערב מחוץ למלון היא לא חובה).

יום שני: מרקש ביום השני של הסיור, לאחר ארוחת הבוקר, נצא לחקור את מרקש, העיר ההיסטורית בליווי מדריך מקצועי.

שם נבקר במסגד קוטוביה (אתר מורשת עולמית של אונסק"ו), בקברים הסעדים, בארמון באהיה ובגני מנרה. כמו כן, הסוקים המרוקאים המסורתיים, העיר העתיקה וג'מאה אל פנה (הכיכר הבולטת והוותיקה ביותר בכל אפריקה). בערב נהנה מערב פולק מרוקאי מסורתי באוויר הפתוח (At Ali) עם מיוחד ארוחת ערב באוהלים המרוקאים המסורתיים הצבעוניים שהוקמו מול הכיכר, כך שתוכלו לצפות בכל מופעי הפנטזיה הנערכים שם.

יום שלישי: מרקש – רבאט
לאחר ארוחת הבוקר נצא מהמלון לכיוון עיר הבירה רבאט, ונעבור דרך עיר קטנה בשם Settat. לאחר מכן נמשיך בנסיעה עד שנגיע לקזבלנקה, שם נבקר ברוב המונומנטים המרכזיים בעיר, כמו למשל מסגד חסן השני, הכולל את אחד המינרטים הגבוהים בעולם. לאחר מכן אנו ממשיכים בדרך שוב לרבאט, שם נלון את הלילה במלון היום הרביעי: רבאט – פאס לאחר ארוחת הבוקר נסייר בעיר רבאט, בה יש אנדרטאות היסטוריות רבות. אנו מתחילים את הסיור בביקור בכניסה לארמון המלכותי, ואז במוזוליאום של מוחמד החמישי, במגדל חסן ובקסבה של העמקים. לאחר סיום הסיור נצא לעבר העיר פאס, ונעבור דרך קברו של מולאי אידריס, מייסד מדינת אידריסיד. לינה במלון או בריאד בפאס.

היום החמישי: פאס
ביום החמישי נחקור, עם מדריך מקצועי, את פאס וחומותיה, היכן שתדפס היא העיר האימפריאלית העתיקה ביותר במרוקו (12 מאות שנה). הסיור יכלול גם את העיר העתיקה (פאס אל-באלי), מסגדים, שווקים, בתי ספר דתיים או בתי ספר אסלאמיים והרובע היהודי (מאלה), שכונת מלה, המרחב העיקרי המיועד לקהילה היהודית בעיר פאס, ממוקם בצפון מרוקו. זה היה בשנת 1267 בתקופת שלטונו של הסולטן מריניד אבו יוסף יקוב. השם "מלה" נובע מהמילה "מלח" מכיוון שכיכר השכונה - כפי שאומרים סיפורים - הייתה שוק לסחר במלח, שהופק מההרים הסמוכים. נגלה גם את חזיתות ארמון המלוכה. לאחר מכן נאכל ארוחת צהריים של מטבח מרוקאי במסעדה מסורתית הממוקמת במרכז העיר.

יום 6: פאס - מקנס
לאחר ארוחת הבוקר, נמשיך לחורבות הרומיות של וולוביליס (ביקור עם מדריך שייתן לנו מושג על ההיסטוריה של העיר) נמשיך בדרך לכיוון מקנס. שם נראה את חומת העיר העתיקה, המאוזוליאום של מולאי איסמעיל, באב אל מנצור והעיר העתיקה. נאכל ארוחת צהריים במסעדת ארמון מקנס. לאחר מכן, זמן פנוי, לינה באחד מבתי המלון בעיר.

היום השביעי: מקנס – מרקש
לאחר ארוחת הבוקר נצא למרקש דרך הכביש המהיר. יהיה לנו אחר הצהריים ליהנות ולגלות את העיר האדומה מרקש. נאכל ארוחת ערב עם מוזיקה מרוקאית מסורתית באחת המסעדות המסורתיות בעיר העתיקה.

יום 8: מרקש - שדה תעופה
לאחר ארוחת הבוקר, אנו נספק לכם שירות הסעות מהמלון לשדה התעופה. אלא אם כן התאהבת במדינתנו והחלטת להישאר עוד כמה ימים, זהו כבודנו לעזור לך להאריך את שהייתך במרוקו.