מסלול של 08 יום ערים קיסריות מרוקאיות ומדבר מרזוגה

נסיעה לממלכת מרוקו

ממרקש לשפצ'ואן מעבר למדבר י

יום 1: מגיעים לשדה התעופה של מרקש
קבלת שדה תעופה, העברה למלון, מנוחה והכנה לתחילת הטיסה.

יום שני: מרקש-טלאוואט-עיט בנחדו-סקורה-בולמיין דאדס: ביציאה ממרקש בשבע בבוקר, לאחר שעתיים נסיעה דרך מעבר טיזי-ניטצ'קה עם כמה תחנות צילום יפות, נעצור לארוחת בוקר ואז נצא לכפר טלאו לביקור בקסבה

המפוארת של בעליו, המנהיג אל קלאוי. בהמשך נבקר בכסאר עיט בנהדו, קסבה המופיעה ברשימת מורשת עולמית של אונסק"ו, שם נאכל ארוחת צהריים. לאחר מכן אנו עוברים לאוארזזאטה לביקור באתר האולפנים השונים בהם צולמו סרטים מפורסמים וידועים. אנו עוזבים את וארזזאטה דרך סקורה, נווה מדבר יפהפה בו מקשטות קסבות מפוארות באזור. אנו ממשיכים בדרכנו דרך טירת מגונה כדי להגיע למלון בבואמלנה דאדס, שם נבלה את הלילה הראשון בארוחת הערב.

היום השלישי: בואמלנה דאדס - פיורדי טודגה - ארפוד - מדבר מרזוגה
לאחר ארוחת הבוקר נצא אל פיורדי טודגה, שם נעביר את המחצית הראשונה של היום בעיירה הקטנה טינגיר. לאחר ארוחת הצהריים ניסע לעבר ארפוד, בירת המזרח וסמל הפשטות, ומן העיר ריסאני, ערש התרבות סיגילמאסה ושושלת עלאווי. ואז נגיע לאזור המקסים של מרזוגה וערק צ'בי, שהוא אחד מדיונות החול הגבוהות והגדולות ביותר במדבר המרוקאי. אנו לוקחים הפסקה לאחר שתיית תה ברברי עם הבדואים. בשעה 17:30 גמלים ייקחו אותנו מהמלון לטיול בדיונות החול כדי לצפות בשקיעה וליהנות מתה עם הבדואים. מוסיקה ברברית מהבדואים תלווה אותנו לאורך כל הערב וארוחת ערב באוויר הפתוח בתוך מַחֲנֶה.

היום הרביעי: מרזוגה - עמק זיז - מידלט - איפריין - פאס
לפני הזריחה, נטייל לדיונות שליד הגמלים שם נהנה מהזריחה במדבר. נחזור למלון לארוחת בוקר ואז נצא לכיוון פאס. בדרכנו לפאס, נחלוף על פני מקומות יפים רבים כמו ארפוד, ארכידיה וודי זיז, שהוא אחד מהנוודות והעמקים היפים בעולם, שם מתאסף יופיים של נאות החול והדקל. נחלוף על פני יער הארזים הגדול ביותר באפריקה, ונעבור בכמה עיירות קטנות ויפות כמו אזרו ואיפראן שם נבלה זמן קצר. נגיע לפאס, נבלה את הלילה במלון או בריאד.

היום החמישי: פאס
לאחר אכילת ארוחת הבוקר. נפגוש את המדריך לביקור בפאס, הבירה הרוחנית והתרבותית עבור הממלכה, העיר העתיקה פאס מסווגת בכללותה במורשת האנושית העולמית על ידי אונסק"ו. נבקר בשווקייה ונשוטט בסמטאותיה שנותרו ללא שינוי ללא כל שינוי, ונחזה בגדולתה ובתחכומה של העיר הזו מאז ימי הביניים. עם המדריך נבקר בשכונת הבורסקאים של תעשיית העור המסורתית, ועתיקה העתיקה. בתי ספר המשננים את הקוראן ומלמדים כל מיני מדעים מסורתיים, כולל מתמטיקה, דקדוק, היסטוריה, אסטרונומיה, רפואה וידע קלאסי אחר. אנחנו נהיה נבקר גם באוניברסיטת אל-קרוואיין, האוניברסיטה הוותיקה בעולם, ונסיים את הסיור בגילוי סמטאות העיר העתיקה. לאחר הביקור חזור למלון או לריאד ללינת לילה.

היום השישי: פאס – רבאט
לאחר ארוחת הבוקר, נצא לעבר בירה היסטורית אחרת, בירת איסמעילי, מקנס. עוברים בין חורבות העיר הרומית וולוביליס, לפני שנסייר בעיירה קטנה יפהפייה והיסטורית בשם מולאי דריס זרון. בתום הסיור שלנו במקנס הדרך תוביל אותנו לרבאט, שם נלון את הלינה בריאד או במלון לפי בחירתנו..

היום השביעי: רבאט - קזבלנקה – מרקש
לאחר ארוחת הבוקר נסייר בבירת מרוקו לביקור בארמון המלכותי, במגדל חסן, בקסבה של אודיאס, ואז בקברו של מוחמד החמישי, סבו של המלך המרוקאי. לאחר מכן המשך לקזבלנקה לביקור בעיר העתיקה והחדשה, ובמסגד חסן השני, המסגד העשירי בגודלו בעולם והשני באפריקה, שנבנה על הים. פונה למרקש.

יום 8: יציאה לשדה התעופה
לאחר ארוחת הבוקר, צאו ממרקש לכיוון שדה התעופה. סוף התוכנית.