מסלול של 15 יום המסע הגדול למרוקו

נסיעה לממלכת מרוקו

ממרקש לשפצ'ואן מעבר למדבר י

יום 1: מגיעים לשדה התעופה של קזבלנקה
עם ההגעה לקזבלנקה, אנו נספק לכם שירות הסעות משדה התעופה למלון למנוחה ולהכנות לתחילת הטיול.

יום שני: קזבלנקה - רבאט - מקנס
לאחר ארוחת הבוקר במלון, סיור במסגד חסן השני, המסגד העשירי בגודלו בעולם והשני באפריקה, אז נצא מקזבלנקה לכיוון רבאט לביקור בציוני הדרך הארכיאולוגיים שלו כמו מגדל חסן,

המאוזוליאום של מוחמד החמישי. , הקסבה של אודיאס והארמון המלכותי (אל מכואר), ונמשיך למקנס, בירת איסמעילי המפורסמת עם חומותיה הארוכות 40 ק"מ לביקור בבאב מנצור, האורוות המלכותיות והרובע היהודי, ארוחת ערב ולינה במקנס.

היום השלישי: מקנס - וולוביליס - פאס
ארוחת בוקר ויציאה לחורבות הרומיות של וולוביליס, עיר רומית עתיקה, הכריזו על אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. חלק מההיסטוריה של מרוקו עדיין קיים ואז חוזר לפאס בסוף אחר הצהריים. ארוחת ערב ולינה בפאס.

היום הרביעי: פאס
לאחר אכילת ארוחת הבוקר. ניפגש עם המדריך לביקור בפאס, הבירה הרוחנית והתרבותית של הממלכה. העיר העתיקה פאס מסווגת כמורשת עולמית על ידי אונסק"ו. נבקר בשווקייה ונשוטט בסמטאותיה שנותרו ללא שינוי ללא כל שינוי, ונחזה בגדולתה ותחכומה של העיר הזו מאז ימי הביניים. עם המדריך נבקר בשכונת הבורסקאים של תעשיית העור המסורתית, ו בתי ספר עתיקים המשננים את הקוראן ומלמדים כל מיני מדעים מסורתיים, כולל מתמטיקה ודקדוק, היסטוריה, אסטרונומיה, רפואה וידע קלאסי אחר. נבקר גם באוניברסיטת אל-קרוואיין, האוניברסיטה הוותיקה בעולם, ונסיים את הסיור בגילוי סמטאות העיר העתיקה. לאחר סיום הביקורים חזור למלון או לריאד ללינת לילה.

היום החמישי: פאס - Ifrane - Azrou – Midelt
לאחר ארוחת הבוקר אנו עוזבים את פאס לכיוון מידלט, ביום זה נהנה מיופיו והאוויר של אזור הרי האטלס בגובה 1360 מטר. ואז אנו מגלים את אזרו, הכפר הברברי היפהפה ואת בתי השבטים הברברים, התושבים הראשונים של מרוקו, שנבנו בגובה 1250 מטר. לאחר מכן אנו עוברים ביערות הארזים המשומרים של מרוקו (עצים שאנדמיים למרוקו), שם אנו יכולים לראות קופי בר. אחריו ביקור ב- Ifrane או ב'שווייץ הקטנה 'שם נעבור בנתיבים הפרחוניים ובארכיטקטורה בסגנון אירופאי של העיר הקטנה והציורית הזו. ארוחת ערב ולינה במלון מידלט.

היום השישי: מידלט - ארפוד - מדבר מרזוגה
לאחר ארוחת הבוקר נצא למדבר מרזוגה ונעבור דרך ארפוד. במהלך יום זה, נבחין כי הנוף משתנה צעד אחר צעד מההרים לאווירה המדברית של מרזוגה. מדבר זה היה נקודת המוצא והסיום עבור קרוואנים המסחריים שהובילו בעבר סחורות לטימבוקטו, כאשר אנו מתקרבים לדיונות החול הזהובות. מופיעים באופק. להגיע למרזוגה בשעות אחר הצהריים המאוחרות, ואז לרכוב על שיירת הגמלים ולצפות בשקיעה. ערב של מוסיקה וארוחת ערב, ואז לילה באוהלים מדבריים לנוודים.

יום 7: מדבר מרזוגה
לאחר ארוחת בוקר מדברית, נתחיל את סיורנו בדיונות החול לביקור בנווה מדבר מרזוגה, הכפר הבדואי, הכפר חמליה (כפר גנאואה), מכרות MIFISS, מישורי המדבר לפגוש נוודים, נווה מדבר TISSARDMINE. בהמשך נסיעת גמלים דרך הארק דיונות צ'בי לתצפית נהדרת שקיעה ולבלות את הלילה באוהלים בדואים בין דיונות החול.

יום 8: מרזוגה - Ouarzazate
לאחר ארוחת הבוקר, פנו לכיוון Qalaat Mgouna, בירת הוורדים, עוברים לפיורדי טודגה והמיצרים ההרריים של Dades. נעזוב את Qalaat Mgouna ל- Ouarzazate, הוליווד, אפריקה, שם נוכל לצפות בקסבה טאורירט, אולפני הסרטים שבהם סרטים רבים נורו, למשל, נסיך פרס, בבל, ממלכת שמים, כסאות משחק. ארוחת ערב ולינה במלון או בריאד ב- Ouarzazate.

יום 9: Ouarzazate - Ait Benhaddou - Marrakesh
לאחר ארוחת הבוקר, בקרו בקסבה של עיט בן הדו, שם שימשה הקסבה כקישוט לסרטים רבים כגון: לורנס של ערב, הגלדיאטור וסרטים מפורסמים רבים אחרים, לאחר ארוחת הצהריים. חזרה למרקש. ארוחת ערב ולינה במלון או בריאד במרקש

יום 10: מרקש
לאחר ארוחת הבוקר, ניפגש עם המדריך לביקור במונומנטים החשובים ביותר במרקש, כמו ביקור במוזיאוני איב סן לורן, בגני מיורל ובמוזיאון מרקש. אנו חוקרים גם את ארמונות באהיה ובאדי, את שוק התבלינים העתיק, את בן יוסף מדרסה ההיסטורי, את קברי סעדיה, את מסגד קוטוביה ואת גניו. אחר הצהריים נשוטט בין הסוכסים הציוריים ודרך סדנאות האומנים, לפני שנגיע לכיכר ג'מאה אל פנה המפוארת, הלב הפועם של המדינה שהופך לתיאטרון ייחודי שבו קסמי נחשים, אקרובטים, סוחרים ושורות של דוכנים מבשלים כל סוג של מעדן מרוקאי עתיק בסגנון מרוקאי טהור.ארוחת ערב ולינה במלון או בריאד במרקש.

יום אחד עשרה: מרקש - אטלס
לאחר ארוחת הבוקר ובשעה 9 בבוקר אנו יוצאים ממרקש, עוברים דרך מולאי ברהים, שם חולפים על פני שוק אסני השבועי באימיליל, הממוקם בראש מרגלות הרי האטלס הגבוהים. כאן תנוחו עם כוס תה בכפר ואז, בליווי המדריך המקומי, אנו יוצאים לטיול רגלי כ -4 ק"מ לכיוון הכפר הברברי ארמד, בדרך נחלוף על פני הכפרים עיט סוקה , טרגה ואימולה להשתתף באתר הצהריים המיוחד, שיסופק על ידי משפחת ברבר. לאחר ההפסקה חזרה לצד השני של העמק ואז לאימיליל ומרקש.

יום 12: מרקש - Essaouira
לאחר ארוחת הבוקר, אנו יוצאים ממרקש בשמונה בבוקר ויוצאים לכיוון אסואירה. בדרכנו, תהיה לנו ההזדמנות לראות צד של עצי הארגן הגדלים רק במרוקו. נעצור לזמן מה כדי לתת לך מספיק זמן לצלם את המקום. אם יתמזל מזלנו, אולי נראה כמה עזים אוכלות את עץ הארגן. לאחר מכן נבקר בקואופרטיב נשים כדי שנוכל לראות כיצד מייצרים מוצרי קוסמטיקה ושמנים מאגוזי ארגן. עם הגיענו לאסואירה נבקר ברבים מהאתרים ההיסטוריים באסווירה. אנחנו יכולים גם לטייל בעיר ולחקור את העיר העתיקה ואת גטו הנווט, ואז לבקר בנמל ולצפות בפעילות הדייגים כל יום. לאחר מכן אנו מבקרים בסקאלה, מבצר מהמאה ה -15 ששימש כמבצר העיר. בתקופות בהן הפורטוגלים ניסו לכבוש את העיר. זהו גם מיקום לצילומי משחקי הכס ותוכניות טלוויזיה אחרות. ארוחת ערב ולינה במלון או בריאד שלך באסואירה.

יום 13: Essaouira - מרקש
לאחר ארוחת הבוקר, צא מאסוויירה לביקור בחוף סידי קאוקי כדי לבלות את היום ואז חזור למרקש. ארוחת ערב ולינה במלון או בריאד במרקש.

יום 14: מרקש - מפלי אוזוד
לאחר ארוחת הבוקר, לכו למפלי אוזוז, במהלך טיול זה נחלוף על פני כמה כפרים ברברים ושדות ירוקים של דגנים ועצי זית המהווים נוף אטרקטיבי. עם הגעתנו נלך בהליכה של 3 שעות סביב המפלים ונופיהם השונים של ההרים שמסביב ונצלם תמונות יפות של קופי האטלס הפראיים והנדירים הנמצאים בדרך להכחדה. לאחר ארוחת הצהריים חוזרים למרקש.

יום 15: יציאה לשדה התעופה של קזבלנקה
לאחר ארוחת הבוקר, צאו ממרקש לכיוון נמל התעופה של קזבלנקה. סוף התוכנית.